24 marca 2024 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i udział w niedzielnej Eucharystii, a także w rekolekcjach wielkopostnych. Ojcu Danielowi dziękujemy za głoszone do nas Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Kamila. Dziękuję także za złożone dzisiaj ofiary na wsparcia Zakonu Ojców Kamilianów.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w ostatnich Gorzkich Żalach dzisiaj o 14.15 oraz w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 10.00.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 16.30 do 17.30; w środę od 7.30 do 8.00; w czwartek i piątek od 15.30 do 17.30; w sobotę od 8.00 do 10.00 i od 14.30 do 16.00.

We wtorek po Mszy świętej zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 10.00 obowiązkowe zbiórki dla ministrantów, przygotowujące do Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Czas na osobistą adorację do godz. 20.00. Kolekta na potrzeby naszej Parafii.

W Wielki Piątek o godz. 10.00 Droga Krzyżowa, a o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Czas na osobistą adorację do godz. 20.00. Ofiary Wielkiego Piątku na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmierci oraz post ilościowy od 18 do 60 roku życia.

W Wielką sobotę czas na adorację Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 8.00 do 16.00.

Pobłogosławienie pokarmów wielkanocnych o godz. 12.00, 13.00 i 14.00. Zachęcam w tym dniu do zachowania postu jakościowego.

Zapraszam na Wigilię Paschalną wraz z procesją rezurekcyjną na godz. 20.00 – proszę o przyniesienie ze sobą świec.

W niedzielę Zmartwychwstania Msze o godz. 8.00 i 10.30 (nie ma w tym dniu Mszy o godz. 15.00), kolekta na potrzeby Parafii; w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 15.00, kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W niedzielę Zmartwychwstania po Mszach świętych zbiórka do puszek na odbudowę plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie, na terenie naszej diecezji, która spłonęła w październiku ubiegłego roku.