29 lipca 2018 r.

XVII Niedziela zwykła

Składam serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary dane poprzez udział we Mszy świętej oraz za złożone dzisiaj ofiary.

W środę Msza o godz. 8.00.

W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego z tej okazji we wszystkich kościołach parafialnych albo w dniu 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą – czyli dzisiaj, albo w przyszłą niedzielę czyli 5 sierpnia, ale tylko w jednym z tych dni. Warunki zyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawet lekkiego, Komunia święta, nawiedzenie kościoła i w czasie nawiedzenia pobożne odmówienie modlitw: Ojcze naszoraz Wierzę, a także dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten można ofiarować albo za siebie, albo za zmarłych.

W czwartek od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.50 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Okazja do spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą świętą; a w czwartek i piątek od 17.30.

W sierpniu z powodu mojego wyjazdu na urlop nie będzie odwiedzin chorych i starszych Parafian. Następne odwiedziny w sobotę 1 września. W czasie mojej nieobecności będzie mnie zastępowało trzech kapłanów: ks. Sebastian Gambuś, ks. Krzysztof Ochab i ks. Krzysztof Goik.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Boże błogosławieństwo niech nas wszystkich umacnia.