28 lipca 2019 r.

XVII Niedziela zwykła

Dziękuję bardzo za udział w Najświętszej Eucharystii oraz za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Parafii.

W czwartek od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.50 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego z tej okazji we wszystkich kościołach parafialnych albo w dniu 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą – czyli dzisiaj, albo w przyszłą niedzielę czyli 4 sierpnia, ale tylko w jednym z tych dni. Warunki zyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawet lekkiego, Komunia święta, nawiedzenie kościoła i w czasie nawiedzenia pobożne odmówienie modlitw: Ojcze naszoraz Wierzę, a także dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten można ofiarować albo za siebie, albo za zmarłych.

Przy wyjściu z kościoła od nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego.