12 sierpnia 2018 r.

XIX Niedziela zwykła

Dziękuję bardzo za świadectwo wiary dane poprzez udział we Mszy świętej oraz za złożone dzisiaj ofiary na dzieła misyjne ks. Artura w Boliwii.

W poniedziałek zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Początek o 17.25: różaniec, Msza święta i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W środę Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana. Msze święte we wtorek o 18.00; w środę o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Na zakończenie Eucharystii pobłogosławienie, zbóż, ziół i kwiatów.

W czwartek od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.50 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W piątek przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana – głównego patrona metropolii górnośląskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Okazja do spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na inwestycje w naszej Parafii.

Także  w przyszłą niedzielę 19 sierpnia pielgrzymka Niewiast do Matki Boskiej Piekarskiej. Grupa pątniczek wyruszy z naszego kościoła o 6.45 łącząc się z pielgrzymką ze Świerklańca.

Boże błogosławieństwo niech nas umacnia.