18 lipca 2021 r.

XVI Niedziela zwykła

Składam serdeczne Bóg zapłać za udział we Mszy świętej niedzielnej oraz za złożone dzisiaj ofiary, także te kopertowe, na inwestycje w naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Parafii.

W przyszłą niedzielę z inicjatywy Ojca Świętego będziemy obchodzić Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu z tej okazji.

·       Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.

·       Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą łączyli się duchowo we Mszy świętej za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.

·       Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.

Także w przyszłą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy świętej (także w sobotę) błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na pojazdy misyjne w ramach akcji „Pojazd dla misjonarza”.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Parafii.

Niech owoce tej Eucharystii umacniają nas

w szukaniu woli Bożej.