1 sierpnia 2021 r.

XVIII Niedziela zwykła

Bardzo dziękuję za udział w Najświętszej Eucharystii oraz za złożone dzisiaj ofiary na diecezję i seminarium duchowne.

Jutro - 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego z tej okazji we wszystkich kościołach parafialnych albo w dniu 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą – czyli dzisiaj, albo w niedzielę po - czyli 8 sierpnia, ale tylko w jednym z tych dni.

Warunki zyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawet lekkiego, Komunia święta, nawiedzenie kościoła i w czasie nawiedzenia pobożne odmówienie modlitw: Ojcze nasz oraz Wierzę, a także dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten można ofiarować albo za siebie, albo za zmarłych.

W tym tygodniu I czwartek i sobota miesiąca. W piątek Święto Przemienia Pańskiego, ale po Mszy świętej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę kolekta na wsparcie dzieł misyjnych ks. Artura w Boliwii.

Niech łaska Bożego błogosławieństwa wydaje w nas obfite owoce.