Treść Dekretu Biskupa Gliwickiego
wprowadzającego korektę granic Parafii

Mając na uwadze aktualny układ komunikacyjny, uwzględniając rozwój infrastruktury miejscowości Nowe Chechło, Świerklaniec oraz Nakło Śląskie w powiecie tarnogórskim, po rozpatrzeniu sugestii kompetentnych proboszczów oraz wysłuchaniu opinii wiernych, dokonuję korekty granic Parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu, Parafii św. Brata Alberta w Nowym Chechle i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim.

Z dniem 29 listopada 2015 r., w I Niedzielę Adwentu, dołączam do Parafii św. Brata Alberta w Nowym Chechle, wyłączone z Parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu, następujące ulice należące do miejscowości Świerklaniec:

1. ul. Akacjową, numery parzyste (numery nieparzyste należą już do Parafii w Nowym Chechle) do skrzyżowania z ul. Lasowicką;
  2. ul. Dębową;
  3. ul. Kasztanową;
  4. ul. Marii Konopnickiej od ul. Akacjowej do skrzyżowania z ul. Kasztanową.

Ponadto z tym samym dniem, dołączam do Parafii św. Brata Alberta w Nowym Chechle, wyłączone z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim następujące ulice, należące do miejscowości Nakło Śląskie:

1. ul. Wisławy Szymborskiej (część numerów nieparzystych już należy do Parafii w Nowym Chechle) do skrzyżowania z ulicą Jutrzenki;
  2. ul. Jarzębinową;
  3. ul. Lasowicką od nr 113 i od nr 116.

Wszystkim wiernym oraz duszpasterzom Parafii św. Brata Alberta w Nowym Chechle, Parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Dekret należy podać do publicznej wiadomości w niedzielę 22 listopada 2015 r.

† Jan Kopiec
Biskup Gliwicki

Gliwice, dnia 6 listopada 2015 r.

Linią ciągłą zaznaczono teren naszej Parafii po korekcie granic od strony zachodniej,
linią przerywaną oznaczono dotychczasową granicę