Sakrament chrztu świętego

Sakrament chrztu powinien być udzielany w czasie Mszy świętej
Proponowane terminy Mszy świętych chrzcielnych oraz w 1. rocznicę urodzin i chrztu świętego:

12/08/2018 - 10:30,

09/09/2018 - 10:30,

14/10/2018 - 10:30,

18/11/2018 - 10:30,

09/12/2018 - 10:30.

Katecheza przedchrzcielna obejmuje jedno spotkanie w piątek przed chrztem o godz. 18.30. Do katechezy przedchrzcielnej zobowiązani są rodzice dziecka oraz chrzestni, którzy po raz pierwszy będą chrzestnymi.

Chrzestni mogą wcześniej uczestniczyć w katechezie przedchrzcielnej w swojej parafii, w której mieszkają uzyskując pisemne potwierdzenie

Chrzest należy zgłosić w kancelarii przynajmniej dwa tygodnie przed terminem

Dokumenty niezbędne:

• świadectwo urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • zaświadczenia rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania

Rodzicami chrzestnymi mogą być ci, którzy:

• ukończyli 16 rok życia
  • przyjęli Sakrament Pokuty, Eucharystii i Bierzmowania
  • są praktykującymi katolikami i prowadzą życie zgodne z zasadami wiary

Rodzicami chrzestnymi nie mogą być:

• osoby żyjące w małżeństwie bez ślubu kościelnego
  • a także ci z młodzieży, którzy nie uczęszczają na katechizację

Przygotowanie do I Komunii i spowiedzi świętej

Przygotowanie obejmuje dzieci klas III szkoły podstawowej. Poza katechezą w szkole dzieci uczestniczą w przygotowaniu liturgicznym w parafii: Msza św. niedzielna, nabożeństwa roku liturgicznego (różaniec, roraty, Droga Krzyżowa, nabożeństwa majowe). Program przygotowań obejmuje również kilka spotkań dla rodziców

Sakrament bierzmowania

W roku szkolnym 2017/2018 przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej obejmuje uczniów klasy VII oraz gimnazjalistów klasy drugiej i trzeciej, (oprócz katechezy szkolnej).
Uczniowie ci uczestniczą w przygotowaniu liturgicznym w parafii: Msza święta niedzielna, Msza święta w trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00, nabożeństwa roku liturgicznego (różaniec, roraty, Droga Krzyżowa, nabożeństwa majowe).
Uczniowie klas trzecich biorą udział w dodatkowym spotkaniu po Mszy świętej o godz. 18.00 w trzeci piątek miesiąca.
Termin udzielania Sakramentu Bierzmowania zostaje podany kandydatom natychmiast po uzgodnieniu z ks. biskupem. W 2018 roku będzie to w sobotę 24 marca o godz. 11.00

Sakrament pokuty

Okazja do spowiedzi świętej:
w tygodniu oraz w niedziele 20 minut przed Mszą św.
w czwartki w godz. od 17.30 do 18.00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu (z wyjątkiem okresu kolędowego*)
w pierwsze piątki miesiąca od 17.30 do 18.00 (z wyjątkiem okresu kolędowego*)
regularna spowiedź dla dzieci i młodzieży odbywa się co miesiąc poprzedzona ogłoszeniem na niedzielnej Mszy świętej

* okres kolędowy 2017/2018 trwa od 27 grudnia 2017 do 27 stycznia 2018