21 lipca 2024 r.

XVI Niedziela zwykła

Składam serdeczne Bóg zapłać za udział we Mszy świętej niedzielnej oraz za złożone dzisiaj ofiary, także te kopertowe oraz przelewy na konto na inwestycje w naszej Parafii.

W czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu Święto św. Jakuba, Apostoła.

W piątek wspomnienie św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, patronki naszej diecezji.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej z wyjątkiem 2 i 16 sierpnia.

W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej (także w sobotę) błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na pojazdy misyjne w ramach akcji „Pojazd dla misjonarza”. Kolekta na potrzeby Parafii.

28 lipca 2024 r.

XVII Niedziela zwykła

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i świadectwo wiary dane poprzez udział we Mszy świętej. Dziękuję także za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Parafii.

W czwartek wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego też dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na pojazdy misyjne w ramach akcji „Pojazd dla misjonarza”.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Także w piątek - 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego z tej okazji we wszystkich kościołach parafialnych albo w dniu 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą – czyli dzisiaj, albo w niedzielę po - czyli 4 sierpnia, ale tylko w jednym z tych dni. Warunki zyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawet lekkiego, Komunia święta, nawiedzenie kościoła i w czasie nawiedzenia pobożne odmówienie modlitw: Ojcze nasz oraz Wierzę, a także dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten można ofiarować albo za siebie, albo za zmarłych.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego.

4 sierpnia 2024 r.

XVIII Niedziela zwykła

Składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Dziękuję także za złożone dzisiaj ofiary na diecezję i seminarium duchowne.

We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

W piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

W sierpniu kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej z wyjątkiem 2 i 16 sierpnia.

W przyszłą niedzielę kolekta na wsparcie dzieł misyjnych ks. Artura w Boliwii.

11 sierpnia 2024 r.

XIX Niedziela zwykła

Dziękuję bardzo za udział we Mszy świętej oraz za złożone dzisiaj ofiary na wsparcie dzieł misyjnych ks. Artura w Boliwii.

We wtorek Dzień Fatimski; o godz. 17.25 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, a po Mszy świętej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana. Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta na potrzeby Parafii.

W sierpniu kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej z wyjątkiem 16 sierpnia.

W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na inwestycje w naszej Parafii.

Także w przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Grupa pątniczek wyruszy od naszego kościoła o 6.45 łącząc się z pielgrzymką ze Świerklańca.

18 sierpnia 2024 r.

XX Niedziela zwykła

Bóg zapłać za udział w Najświętszej Eucharystii oraz za złożone dzisiaj ofiary, także te kopertowe oraz za przelewy na konto parafialne na inwestycje w naszej Parafii.

W sierpniu kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej Parafii.

25 sierpnia 2024 r.

XXI Niedziela zwykła

Składam serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary dane poprzez udział w niedzielnej Eucharystii oraz za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Parafii.

W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu przypada 35. rocznica odprawienia pierwszej Mszy świętej w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego.